top of page

Zasady i warunki

Warunki handlowe

Informacje podstawowe

Naszym głównym celem jest maksymalne zadowolenie klienta. Właśnie temu celowi podporządkowujemy wszystkie nasze działania i zachowanie naszych pracowników. Regularnie przeprowadzamy badania światowego rynku instrumentów muzycznych, dzięki czemu zawsze możemy zaoferować Państwu produkty charakteryzujące się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Okres gwarancji na zakupione towary wynosi 3 lata.
W przypadku zakupu towarów na odległość wydłużyliśmy przewidziany ustawowo czas na odstąpienie od umowy do 30 dni. W przypadku dokonania zakupu w naszych sklepach stacjonarnych w ciągu 30 dni mają Państwo możliwość wymiany niespełniającego oczekiwań produktu na inny.

W każdej sytuacji staramy się znaleźć rozwiązanie korzystne dla Państwa.

Sprzedający – operator serwisu

Sigmaguitars.pl
ul. Warszawska 42
42-240 Kościelec

Polska
NIP EU: PL949-129-85-44
Tel.: +48 604 194 318

Osoba odpowiedzialna: Krzysztof Witczak

Kupujący – klient

Osoba fizyczna lub prawna, która dokona wiążącego zamówienia towaru z oferty. Aktualna oferta towarów znajduje się na stronie internetowej operatora pod adresem http://www.sigmaguitars.pl/

Zamówienie

Umowa kupna powstaje na mocy wiążącego zamówienia, na podstawie którego jest następnie realizowana sprzedaż towaru. Zamówienie staje się wiążące w momencie przyjęcia zamówienia przez sprzedającego. Wiążące zamówienie musi zawierać wymienione poniżej podstawowe informacje: nazwisko i adres kupującego wraz z numerem telefonu lub adresem e-mail, wybraną liczbę sztuk ściśle określonego towaru, wybrany sposób płatności, sposób dostawy, cenę za towar i transport. Zamówienie uważa się za wiążące dla obu stron, jeżeli w momencie składania zamówienia nie nastąpiło naruszenie warunków umownych. W przypadku zakupu specyficznego towaru „na zamówienie”, który na życzenie klienta musi zostać zamówiony u producenta lub dostawcy, sprzedający może zażądać wpłaty zaliczki w wysokości do 100% ceny zakupu.

Koszty związane z wykorzystywaniem środków do porozumiewania się na odległość

Koszty związane z wykorzystywaniem środków do porozumiewania się na odległość ponosi kupujący.

Cena towaru

W sklepie internetowym i w oddziałach stacjonarnych obowiązują takie same ceny towaru. Kupujący otrzymuje towar w cenie obowiązującej w momencie złożenia zamówienia. Niektóre rodzaje towaru mogą zostać objęte rabatem, który zawsze jest ograniczony czasowo. Sprzedający zastrzega sobie prawo do anulowania rabatu, jeżeli dany produkt został wyprzedany.

Informacje o towarze

Zamieszone na niniejszej stronie internetowej opisy i dane techniczne towarów pochodzą z informacji uzyskanych od producentów i mogą ulec zmianie w miarę upływu czasu.

Sprzedający zastrzega sobie prawo do aktualizacji lub zmiany niniejszych informacji w razie zaistnienia takiej konieczności. Sprzedający zastrzega sobie prawo do błędów w opisach i danych technicznych.

Płatność za towar i dostawę

Towar pozostaje własnością sprzedającego do momentu zapłacenia całkowitej ceny za towar. Kupujący może dokonać płatności całkowitej ceny zamówienia w formie:

 • gotówki – w oddziałach stacjonarnych

 • za pobraniem – kupujący płaci odpowiednią kwotę w momencie odbioru przesyłki od przewoźnika

 • przedpłaty na konto bankowe – kupujący dokonuje wpłaty całkowitej kwoty za towar na rachunek sprzedającego. W takim przypadku realizacja zamówienia rozpoczyna się po zaksięgowaniu całej kwoty na rachunku sprzedającego.

Dostawa towarów

 • Dostawy zamówionych towarów są realizowane w możliwie jak najkrótszym terminie, w zależności od dostępności produktu i możliwości operacyjnych sprzedającego. Termin dostawy wskazany na stronie internetowej sprzedającego jest wyłącznie orientacyjny i może się różnić od realnego czasu dostawy.

 • Sposób dostawy i miejsce odbioru jest ustalane na podstawie zamówienia. Transport do miejsca docelowego zapewnia sprzedający. Przesyłka z towarem jest zawsze ubezpieczona.

 • Towar jest dostarczany przez przewoźnika związanego umową ze sprzedającym. Cenę dostawy towaru reguluje aktualny cennik znajdujący się w sekcji Dostawa.

 • Nie stosujemy żadnych ograniczeń w zakresie dostawy towaru.

Anulowanie zamówienia przez klienta

 • Kupujący może anulować swoje zamówienie, jeżeli nie zostało ono wysłane i nie została przyjęta zaliczka. Zamówienie można anulować, wysyłając wiadomość na adres mailowy sklep@sigmaguitars.pl 

 • Jeżeli kupujący anuluje zamówienie, na poczet którego została przyjęta zaliczka, to nie przysługuje mu prawo do zwrotu zaliczki.

Anulowanie zamówienia przez sprzedającego

Sprzedający zastrzega sobie prawo anulowania zamówienia, lub jego części, w następnych wypadkach:

 • Zamówiony towar nie jest już produkowany lub dostarczany lub jest długoterminowo niedostępny.

 • Cena towaru w wyraźny sposób uległa zmianie lub była błędnie ustalona.

Jeżeli kupujący zapłacił część lub całkowitą kwotę ceny zakupu, zostanie mu ona niezwłocznie zwrócona w gotówce lub przekazana na jego rachunek bankowy.

Okres gwarancji

Produkty objęte są gwarancją przez okres 36 miesięcy. Towary oznaczone jako używane, rozpakowane lub uszkodzone są objęte gwarancją przez okres 12 miesięcy.

Reklamacje

Kupujący ma prawo reklamować towar zgodnie z postanowieniami regulaminu reklamacji zamieszczonym w sekcji Reklamacje.

Odstąpienie od umowy kupna

Kupującemu przysługuje możliwość odstąpienia od umowy kupna zgodnie z warunkami zamieszczonymi w sekcji Odstąpienie od umowy kupna.

Rabaty i kupony

Rabaty, akcje promocyjne, kupony i inne promocje cenowe nie łączą się (o ile nie zaznaczono inaczej). Klient może zrealizować jeden rabat do każdego zamówienia.

bottom of page